KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13272491
nr 1327 2491
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
"Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VI/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 maj 2020
kl 18:36:44
14/5 14:03:27
18/5 18:32:38
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander